הסדנאות שלנו

מועברות על-ידי מורים ואמנים מקצועיים בתחומם, המיומנים בתיווך האמנות לילדים

במסגרת הסדנה יתנסו הילדים בעבודה עם חומרים מגוונים הניתנים לעיבוד, כגון: צבע, נייר, מתכת, אבן, צמר, גבס שימוש במרקמים ועוד. כאן יוכלו הילדים  להפוך רעיון ליצירה של ממש.

בסדנה זו  כל אחד יכול לגלות ולהוציא את הצייר-אמן שבו. לילדים תינתן ההזדמנות לגרות את הדמיון לתת ביטוי לעולמנו הפנימי והיצירתי בטכניקות ציור ורישום מגוונות: פחם, אקריליק, גואש, עפרונות ואפילו נצייר באמצעות חול.

כאן נחווה יחד עם יוצרי קומיקס (דודי שמאי, מתן כהן ועוד) את כללי הבסיס של שפת הקומיקס המדליקה: כיצד מציירים חייזרים, בעלי חיים, פרצופים מוגזמים ודמויות מצויירות אחרות.

הזדמנות להנות מתחושתם העוצמתית של העמידה והמשחק על הבמה. בסדנה זו נתנסה במגוון משחקי תיאטרון, משחקי תפקידים באמצעות אימפרוביזציה, תיאטרון תנועה, עבודה עם מסכות, ליצנות, הכל תוך שימוש באביזרים, פרטי לבוש ותלבושות.

בסדנה נזמין את הילדים לפעילות תנועתית דרכה יוכלו להביע את עצמם באופן ספונטני וטבעי. באמצעות דמיון, חושים והרבה מוסיקה מהנה, נבנה משפטים תנועתיים, נחווה קצב, נעודד מגוון איכויות תנועה, שמחה וחיות שהתנועה מעוררת בנו.

בסוגה זו מגוון הסדנאות רחב, חווייתי ומפגיש את הילדים עם האפשרויות הרבות של עולם הקולנוע, תוך התנסות מעשית, הפעלת הילדים והכנסתם אל תהליכי יצירת סרט: דוגמאות לסדנאות: סדנת מסך ירוק. כל אחד מהילדים יכול לעשות את מה שאפשר לעשות רק בסרטים: לרחף בחלל, להיות שחקן מפורסם בסרט, להקיף את העולם בריצה ולשחק עם חיות בג’ונגל.

סדנת איפור וצילום אפקטים. הילדים ייחשפו לרזי האיפור הקולנועי.

צילום והפקה בה הילדים מתנסים ביצירת אשליות באמצעות המצלמה: העלמת אנשים וחפצים, הקטנה והגדלה ועוד

את הסדנאות אנו מסכמים בסרטון קצר אותו מקבלים הילדים.

הנייר הוא חומר פשוט ועם זאת מפתיע ומרגש באפשרויות הטמונות בו. עם עוד קצת דבקים הוא הופך לעיסה רכה ונעימה המאפשרת לילדים לחוות את החומר, ללוש אותו, לחוש את העיסה, קצת להתלכלך ולהעביר את השמחה וההתרגשות שביצירת עולם ומלואו מחומרים זמינים ופשוטים. ניצור פסלי דמויות, חפצים ובעלי חיים, נצבע אותם ונגלה את האמן האמיתי שבנו.

המגע עם החומר הראשוני והאותנטי מזמין אותנו ליצור צורה, לפסל בעל חיים, או אפילו…. כערית. נלוש, נרכך, נחוש, נתלכלך נחווה את המרקם, נתחבר לתהליך וגם נצא עם פסלון. לעיתים הסדנה תלווה בסיפור בעקבותיו נפסל את הדמויות.

סדנה הנותנת טעימה מעולם הלהטוטים ומורכבת מהתנסויות שונות ומאתגרות  מה בסדנה? הכנת כדורי ג’אגלינג ותרגול, מקל פרח, חישוקים, דיאבלו, מקל סרט, צלחות סיניות , בלוני סבון ענקיים….

נבנה בובות תיאטרון שונות ומשונות, ניצור דמויות ממגוון חומרים, יחד נכין תפאורה, נכתוב טקסטים קצרים ונעלה הצגות מפרי דמיוננו או מתוך סיפורים ואגדות מוכרות ואהובות.

דיסקים ישנים, אריזות שנזנחו, צמר שנפרם, מקלות, אטבים ושיפודים מוצמדים ומודבקים יחד ליצירה מוחשית מופשטת או קונקרטית. נעטר אותה, נוסיף לה צבע ונהנה מתהליך מרתק ומתוצר מרשים.

כחומר גולמי הפלסטלינה נראית סתמית, אך כשמתחילים ללוש , לחמם, לשלב בין הצבעים וליצור ממנה, ניתן ליצור עולמות שלמים. נפסל את חיות הבית, נפסל מפלצות, חיות משק וחצר, חיות יער ודמויות.

לכל מי שאי פעם רצה לטעום  את שפת התיאטרון ללא מילים: שפה עשירה, גופנית, קומית וכיפית המרחיבה את אפשרויות הביטוי.
נדמה חפצים ומצבים (קיר, חלון זכוכית, חבל, בלון ועוד) כל זאת על מנת ליצור עולם תיאטרלי מלא וקסום בעזרת הגוף בלבד.

התנסות קצת אחרת. משלבת בתוכה חווית אומנות יצירתית ומעשירה. על השולחן מונחות ערכות התכשיטנות, לכל משתתף קיט משלו. יחד נעבור שלב אחר שלב וניצור תכשיט כייפי שיצרנו לפי טעמנו.

סיורים והדרכות בתערוכות בשילוב סדנת אמנות בהשראת התערוכות המוצגות בגלריות השונות

קצב, קשב, אנרגיה.. זו הסדנה. ניפגש עם קסם הקצב והמקצב. נכיר כלי נגינה ונהנה משילוב  אומנויות הקצב מתחום תיפוף הגוף, תיפוף מקלות, תיפוף עם אביזרים, תופי מסגרת ודרבוקות.

מפגש אופרה:

מפגש פלמנקו:

מפגש אופרה, הצגת תיאטרון, מפגש מחול, מפגש פנטומימה, קונצרט מוסבר, מפגש קולנוע – במסגרת פעילות זו תינתן לילדים ההזדמנות להחשף לעבודותיהם, יצירתם ומקורות ההשראה של האמנים היוצרים. המתכונת מבוססת על צפייה, הקשבה ושיתוף הילדים.